Büyükelçilik Tarihi ve Önceki Büyükelçilerimiz
Taha Carım
Taha Carım

30/09/1957-11/11/1960

Cemil Vafı
Cemil Vafı

27/06/1960-13/09/1962

Osman Derinsu
Osman Derinsu

30/05/1963-03/08/1964

Namık Yolga
Namık Yolga

01/01/1964-01/01/1969

Rıfat Ayanlar
Rıfat Ayanlar

18/09/1969-01/10/1976

Rüştü Veyselli
Rüştü Veyselli

20/10/1976-10/06/1978

Sadi Akarcalıoğlu
Sadi Akarcalıoğlu

30/08/1978-20/09/1982

Sıtkı Coşkun
Sıtkı Coşkun

15/11/1984-29/11/1986

Tahir Şentürk
Tahir Şentürk

01/12/1986-17/12/1988

Turgut Tülümen
Turgut Tülümen

22/11/1988-01/04/1994

Nazım Belger
Nazım Belger

04/04/1994-26/02/1996

Zeki Çelikkol
Zeki Çelikkol

29/02/1996-13/12/1997

Tanju Ülgen
Tanju Ülgen

14/12/1997-17/09/2000

Metin Göker
Metin Göker

30/09/2000-28/11/2004

M. Doğan Akdur
M. Doğan Akdur

30/11/2004-21/12/2006

Nihat Akyol
Nihat Akyol

04/02/2007-26/05/2011

Muhsin Tuğrul Kılıçaslan
Muhsin Tuğrul Kılıçaslan

31/05/2011-01/02/2013

Şule Öztunç
Şule Öztunç

31/10/2013-15/01/2018

Şevki Mütevellioğlu
Şevki MütevellioğluAmbassador, General Director

01/03/2018-

Şevki Mütevellioğlu Embajador
lunes - viernes

08:30 - 16.30 / 08:30 - 16.30

31/12/2017 01/01/2018 Año Nuevo
12/02/2018 13/02/2018 Carnaval
29/03/2018 01/04/2018 Semana Santa
19/04/2018 19/04/2018 Declaracion de la Indepencia
01/05/2018 01/05/2018 Dia del trabajador
15/06/2018 15/06/2018 Fiesta de Ramadan
05/07/2018 05/07/2018 Dia de la Independencia
24/07/2018 24/07/2018 Natalicio de Simon Bolivar
21/08/2018 21/08/2018 Dia de festival de Sacrificio
12/10/2018 12/10/2018 Dia de Resistencia Indigena
29/10/2018 29/10/2018 Día de la República de Turquía
25/12/2018 25/12/2018 Dia de Navidad
31/12/2018 01/01/2019 Año Nuevo